Gendo's Paradise je AMV vytvořené pro soutěž v tvorbě AMV pořádané na Animefestu 2006. Video bylo použito z anime Neon Genesis Evangelion, základ hudby tvoří píseň Gangster's Paradise od Coolia z filmu Nebezpečné myšlenky. Text písně (a jeho nazpívání) je naše vlastní, silně inspirovaném předělávkou „Amish Paradise“ od Weird Ala Yankovice.

Celý nápad se zrodil v hlave DanQa a Woka po shlédnutí tohoto fanartu (zaměřte se na obrázek vpravo dole). Amish Paradise je Danovou oblíbenou skladbou a Weird Al jeho oblíbeným... eh... interpretem (a ostatně, vděčným zdrojem písní pro různá AMV). Al v jednom verši zpívá:

I'm a man of the land, I'm into discipline,
got a Bible in my hand and a beard on my chin

A právě ono beard on my chin spolu s vousem který Weird Al nosí v klipu dalo základ jednomu verši Gendo's paradise:

I'm a man of the NERV, I'm into discipline
Got Adam in my hand and a beard on my chin

Práce na textu začaly v srpnu 2005, a už tehdy jsme měli vysoké cíle, celý projekt nesl pracovní označení „Vítězné AMV na příští animefest ^_^“ Hlavní podíl na textu mají DanQ, Woko a Majoránka, kterým zdatně sekundovali Cynebeald a Manta. Na konci srpna existovala první "testovací" nahrávka první sloky, potřebovali jsme vyzkoušet jak to bude znít a jestli to vůbec zvládnem. Dvanáctého září 2005 byl text již v podstatě hotový (i když se dolaďoval ještě dlouho potom), a Cynebeald nahrál u sebe doma kompletní verzi skladby - včetně refrénů. Bohužel se ukázalo, že jeho „zpěv“ v refrénech je téměř nepoužitelný, a že bude potřeba nasadit lepšího zpěváka - Majoránku.

V listopadu 2005 došlo k přesunutí celého projektu pod „značku“ Nantoka Narusou, produkční tým je z velké části stejný jako u „Jak Balit Japonské Kočky“. 8. března 2005 proběhla finální nahrávací session (jako obvykle, u Majoránky doma - doufám že se na nás sousedi příliš nezlobí). V březnu také konečně začínají práce na storyboardech - přeci jen, AMV bez videa jaksi není ono ;-) Začátkem dubna Manta sestříhává finální podobu audio stopy a naplno se rozjíždějí práce na storyboardech - uzávěrka, která byla 30. dubna, se velice rychle blížila.

V sobotu 22. 4. (o něco málo více než týden před uzávěrkou) je hotových prvních 30 sekund. Během jediného týdne Manta dokončuje všech 60 záběrů a 27. 4. vstupuje projekt do poslední fáze - čištění. Woko začíná pracovat na karaoke. O víkendu probíhá několik posledních úprav a 30.4. se projekt daří zdárně dokončit a poslat.

V sobotu 6. 5. 2006 vyhrává AMV Gendo's Paradise první cenu v soutěži AMV na Animefestu.

AMV můžete shlédnou na Youtube zde: Gendo's paradise!

Děkujeme všem kteří pro nás hlasovali!